SCIMED Biotechnologies

PROFIL FIRMY A NÁŠ TÝM

O SCIMED Biotechnologies

O SCIMED Biotechnologies

Scimed biotechnologies, s.r.o. je biotechnologická založená v roce 2018 s cílem spojit výzkum a vývoj v oblasti buněčné terapie a regenerativní medicíny. V roce 2019 společnost Scimed v rámci vývoje vyvinula jedinečnou kosmetickou řadu Allstem.®, která vznikla spojením nejnovějších poznatků aplikovaného výzkumu v oblasti kmenových buněk a regenerativní medicíny a dlouhodobých zkušeností švýcarského výrobce kosmetiky microsTECH.

Unikátností produktů řady Allstem.® je komplex bioaktivních látek získávaných „cell-free“ přístupem. Tento přístup dovoluje zakoncentrování účinných a tělu přirozených látek, nesoucích vlastnosti a znaky kmenových buněk včetně buněčných exosomů, které přirozeně podporují tělu vlastní regenerační mechanismy. Na základě výzkumu společnosti Scimed a podle nejnovějších vědeckých poznatků, kmenové faktory přirozeně urychlují fyziologické a imunologické procesy esenciální pro regeneraci tkání a hojení ran. Exosomy zabraňují nadbytečnému jizvení tkáně a dovolují tak obnovit funkci orgánu a jeho omlazení.

Ambicí společnosti Scimed je inovativním způsobem aplikovat poznatky výzkumu do sféry zdravotnictví. Společnost Scimed plánuje rozvíjet své bohaté poznatky v produkci kmenových faktorů a exosomů, a vyvíjet produkty s rozsáhlým využitím nejen ve zdravotnictví.

Naše laboratoř

Laboratoř společnosti Scimed je také vedena jako nestatní zdravotnické zařízení, která jako jedna z prvních odpověděla na výzvu státu při pandemii nového typu koronaviru SARS-CoV-2 a umožnila občanům testování po celé České republice. Společnost provozovala více než 20 stálých odběrových míst a zajišťovala mobilní testování ve firmách, obcích, školách a dalších institucích. V rámci odbornosti lékařské mikrobiologie společnost Scimed nabízí standardní bakteriologické a virologické vyšetření. Od roku 2022 společnost také nabízí veterinární diagnostické služby, poskytuje expertní analýzu v oblasti hemoanalýzy, biochemie, sérologie a molekulární diagnostiky.

Laboratoř Scimed je vybavena moderními technologiemi, které nám pomáhají zajistit vysoký standard pro laboratorně – klinickou diagnostiku a výzkum. Laboratoře mikrobiologie zajišťují nejen základní ale i speciální vyšetření. Náš tým je tvořen specialisty s mnohaletou zkušeností. Tito specialisté jsou špičkami ve svém oboru a jejich odbornosti jsou zaštítěny kódem 802.

Laboratoř zajišťuje:

  • široké spektrum rutinních a specializovaných vyšetřeni ve své odbornosti, s možností bezplatné konzultace lékaře zdravotnického zařízení s lékaři a vysokoškolskými pracovníky laboratoří
  • celorepublikový svoz vzorků prostřednictvím vlastní svozové služby
  • distribuce výsledků v tištěné podobě

Poskytované služby:

  • laboratoř  je plně k dispozici svým klientům  – lékařům ze soukromých, veřejných i státních zdravotních institucí a zařízení, ale i pacientům z řad samoplátců
  • zaváděním nových vyšetřovacích metod v rámci odbornosti

 

 

Testování společností Scimed Biotechnologies, s.r.o.? Od začátku dobrá spolupráce, ochota přizpůsobit se našim provozním potřebám, příjemné administrátorky i sestřičky. Za nás spokojenost.

Šárka ČechováAFC Servis DC, a.s.

S přístupem firmy, celkovou organizací testování jsme velice spokojeni, zvláště pak ochotou a profesionalitou jednotlivých pracovníků testovacího místa.

Helena HauzírkováČVUT Děčín

Testování proběhlo profesionálně, bez prodlev a všichni byli maximálně vstřícní při odběrech i při vzájemné komunikaci. Ocenili jsme rychlost a profesionalitu odběrového týmu.

Jan Aubrechtvedoucí oddělení nákupu

Spolupráce se společností Scimed je příkladná. Zajišťují pro nás testování zaměstnanců, pomohli nám operativně vyřešit problém, na dobré úrovni je komunikace i samotná služba.

Jan Papajanovskýstarosta města

Jsme velmi spokojeni s externím poskytovatelem testování na Covid-19, firmou SCIMED Biotechnologies s.r.o.

Ing. Miroslav Sedláčekvýkonný ředitel