SCIMED Biotechnologies

Lékařská mikrobiologie

V nabídce laboratoře Scimed biotechnologies, s.r.o. naleznete diagnostiku v rámci odbornosti Lékařská mikrobiologie (802). Provádíme standardně bakteriologické a virologické detekce, zaměřujeme se částečně i na mykologii identifikací kvasinek:

 

Bakteriologie je zaměřena na kultivační metody zahrnujících i antibiotický test, buď diskovou difuzní metodou (kvalitativně), nebo diluční/mikrodiluční bujónovou metodou a E-Testem (kvantitativně).

Z mykologie provádíme standardně detekci kvasinek kultivační metodou včetně citlivosti k antimykotikům.

Virologie je prováděna RT-PCR metodou a detekcí specifických protilátek metodou ELISA.

Spolupracujeme s praktickými lékaři, gynekology a pediatry v celé České republice. Máme zavedenou síť svozové služby, díky které jsme schopni převzít vzorky ve Vaší ordinaci nebo na našem odběrovém místě a zajistit transport přímo do laboratoře.

 

Mezi naše dlouhodobé cíle patří rozšiřovaní možností lékařské mikrobiologie. Zavádíme multiplexové RT-PCR, díky které dokážeme detekovat desítky patogenů v jediném pacientském vzorku a poskytnout tak lékařům široké spektrum informací nezbytných pro kvalitní a přesnou diagnostiku. Díky moderním automatickým strojům jsme schopni testovat stovky vzorků během jednoho dne a nabízíme tak jedinečnou možnost pro analýzu velkého množství materiálu.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonní lince: +420 604 507 892 (mezi 9:00 a 17:00 Po-Pá) nebo na e-mailu laborator@scimed.cz. Těšíme se na dotazy a spolupráci.