PCR, ELISA a rapid testy

Testujeme COVID-19 pro firmy a veřejnost

TESTUJEME COVID 19 - firmy, veřejnost, samoplátce

Pokud máte zájem o vyšetření metodou PCR  nebo změření hladiny protilátek na COVID-19 odběrem žilní krve, rádi Vám poskytneme naše diagnostické služby. Lékařům navíc můžeme nabídnout IVD rapid testy.

Metoda RT PCR

Naše laboratoř testuje metodou RT PCR ze vzorků z horních cest dýchacích získaných výtěrem nosohltanu. Tato metoda detekuje genetický materiál viru SARS-Cov-2. Jsme schopni odhalit přítomnost viru i u pacientů, u kterých se ještě neobjevily příznaky. Na základě výsledku vystavíme potvrzení, které potřebujete například pro návrat ze zahraničí.

Odběr vzorků provádíme ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady v odběrových stanech. Rezervovat termín si můžete ZDE.  Pro více informací a objednávky volejte 800 225 229 nebo e-mailem na testy@scimed.cz.

Cena testování (PLATBU PŘIJÍMÁME POUZE KARTOU):

Standard * 1 756 Kč
Expres ** 2 256 Kč
Travel *** 2 500 Kč

* Výsledek do 48 hodin
** DOČASNĚ ZRUŠENO
*** Elektronické zaslání výsledku vyšetření včetně potvrzení vydané lékařem k doložení při překročení státních hranic v českém a anglickém jazyce. Výsledek do 48 hod od odběru.

FAQ - test na protilátky

Jaké varianty testů na protilátky nabízíme?

Vyšetření Cena
Kompletní (zjištění protilátek IgA, IgG a IgM) 1 400 Kč
Základní (zjištění protilátek IgG a IgM) 1 000 Kč
IgM samostatně 500 Kč
IgA samostatně 500 Kč
IgG samostatně 500 Kč

Kompletní varianta testu zachytí celý cyklus nemoci.

Co test odhalí?

  • Aktuálně probíhající infekci odhalí přítomnost protilátek IgA (5.den od nákazy) nebo IgM (8. den od nákazy)
  • Výskyt protilátek IgG poukazuje spíše na dříve prodělanou infekci

V případě zjištění výskytu protilátek doporučujeme kontaktovat praktického lékaře. Test na protilátky je určen pouze pro samoplátce.

Kdy se nechat testovat?

Test lze provést kdykoli s výjimkou případů, kdy se u pacienta vyskytují příznaky (např. horečka, chřipkový syndrom, kašel, sípání atd.). V takovém případě je vhodné testování pomocí stěru (PCR) a doporučujeme vám, abyste svou situaci konzultovali s ošetřujícím lékařem.

Kde se nechat odebrat?

Můžete se nechat odebrat v kterémkoli odběrovém centru s tím, že se musí jednat o plnou krev (červená zkumavka bez protisrážlivých činidel) a dopravit ji obratem k nám do laboratoře Scimed na adrese: Šrobárova 50, Praha 10, Areál FNKV (pavilon K, 2. patro).

Popřípadě za poplatek přímo ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, po zaplacení poplatku za odběr na hlavní vrátnici (oddělení pro cizince a samoplátci). Poté s potvrzením o zaplacení se dostavíte na COM (pavilon K), kde Vám bude proveden odběr krve a s krví pak pouze vyjdete schody do 2.patra, kde zazvoníte na laboratoř Scimed.

Jak se dozvím výsledky vyšetření?

Výsledek vyšetření Vám bude sdělen emailem odpovědným pracovníkem laboratoře. Vyšetření probíhá x týdně každou středu. Na odběr můžete přijít kdykoli. V případě, že výsledek vyšetření na protilátky bude pozitivní, kontaktujte svého praktického lékaře, který Vás bude informovat o dalším postupu.

Pokud máte zájem se otestovat volejte na naší info linku 800 225 229 nebo pište na testy@scimed.cz.

Testování pro firmy

Zajistíme zdravotnický odběrový tým k odběru vzorků u Vás. Testování zaměstnanců na přítomnost SARS-CoV-2 lze zahrnout do nákladů na pracovně lékařskou službu, která je daňově uznatelným nákladem. Pro více informací a objednávky  volejte 800 225 229 nebo e-mailem na testy@scimed.cz.

Test na protilátky

Chcete vědět jestli jste prodělali coronavirus? Test na základě měření výskytu protilátek IgA, IgM a IgG v krvi vám pomůže zjistit, jestli jste v minulosti přišli s virem do kontaktu, případně jestli u vás aktuálně probíhá infekce. K této infekci mohlo dojít bez jakýchkoli příznaků, nebo s mírnými příznaky, které jste nemuseli považovat za významné. Pokud máte příznaky, je vhodné spíše testovat metodou RT PCR.

Pokud máte zájem se otestovat volejte na naší info linku 800 225 229 nebo pište na testy@scimed.cz.

Rezervace termínu - odběrový stan FNKV Praha