SCIMED Biotechnologies

SCIMED Biotechnologies

Scimed Biotechnologies, s.r.o. je česká biotechnologická společnost založená v roce 2018, sídlící v Praze. Zabýváme se jak výzkumem v oblasti buněčné terapie a regenerativní medicíny, tak i laboratorní diagnostikou detekující přítomnost nového typu koronaviru (SARS-COV-2) neboli COVID 19.

Od roku 2020 jsme také nestátním zdravotnickým zařízením a jednou z úplně prvních laboratoří pověřených Státním zdravotním ústavem (SZÚ) pro diagnostiku SARS-COV-2. Provozujeme více jak 20 stálých odběrových míst v České republice a zajišťujeme mobilní testování ve firmách, obcích, školách a dalších institucích.

Veterinární diagnostika

Nyní nabízíme i veterinární diagnostické služby. Poskytujeme expertní analýzu v oblasti hemoanalýzy, biochemie, sérologie a molekulární diagnostiky. Náš přístup zakládáme na kvalitě, flexibilitě a rychlosti. Jsme experti v laboratorních metodách vybaveni nejmodernější technikou ve vašich službách. Chybí vám test, který byste uvítali? Po domluvě jej dokážeme zavést a zprostředkovat pro vaše účely.

VÍCE INFORMACÍ

Výzkum a vývoj

Scimed se od roku 2018 zabývá výzkumem a vývojem v oblasti buněčné terapie a regenerativní medicíny. Společnost Scimed je předním hráčem v oblasti inovativních kosmetických přípravků za využití nejmodernějších postupů a poznatků v oblasti exosomové terapie. Mezi primární cíle společnosti Scimed patří výzkum a vývoj v oblasti exosomálních terapií v regenerativní medicíně. Dále Scimed usiluje o komercializaci exosomové terapie se snahou rozšířit exosomovou terapii do zdravotnického sektoru a pro spotřebitele.

Co jsou exosomy?

Exosomy jsou aplikovány při tzv. exosomální terapii. Ta představuje nový terapeutický nástroj využívající fyziologicky se vyskytujících exosomů jakožto signálních struktur derivovaných z kmenových buněk. Jednou z primárních funkcí exosomů je obnova tkání skrze řadu fyziologických mechanizmů. Výzkum potvrzuje pozitivní vliv exosomů na buněčné procesy, včetně regenerace buněk a tkání a urychleného hojení ran.

V současné době vidí odborná společnost v exosomech obrovský potenciál, a to nejen v kosmetice, ale i v oblasti vývoje nových produktů pro zdravotnictví. S cílem přenést nejnovější poznatky výzkumu široké veřejnosti se společnost Scimed soustředí na vývoj nových produktů na základě exosomální terapie.

Fúzí exosomální terapie a kosmetické aplikace společnost Scimed vyvinula unikátní kosmetickou řadu Allstem.®, která zároveň snoubí nejnovější poznatky v oblasti regenerativní medicíny a anti-aging výzkumu.

Lékařská mikrobiologie

V nabídce laboratoře Scimed biotechnologies, s.r.o. naleznete diagnostiku v rámci odbornosti Lékařská mikrobiologie (802). Provádíme standardně bakteriologické a virologické detekce, zaměřujeme se částečně i na mykologii identifikací kvasinek:

  • Bakteriologie je zaměřena na kultivační metody zahrnujících i antibiotický test, buď diskovou difuzní metodou (kvalitativně), nebo diluční/mikrodiluční bujónovou metodou a E-Testem (kvantitativně).
  • mykologie provádíme standardně detekci kvasinek kultivační metodou včetně citlivosti k antimykotikům.
  • Virologie je prováděna RT-PCR metodou a detekcí specifických protilátek metodou ELISA.

Spolupracujeme s praktickými lékaři, gynekology a pediatry v celé České republice. Máme zavedenou síť svozové služby, díky které jsme schopni převzít vzorky ve Vaší ordinaci nebo na našem odběrovém místě a zajistit transport přímo do laboratoře.

Mezi naše dlouhodobé cíle patří rozšiřovaní možností lékařské mikrobiologie. Zavádíme multiplexové RT-PCR, díky které dokážeme detekovat desítky patogenů v jediném pacientském vzorku a poskytnout tak lékařům široké spektrum informací nezbytných pro kvalitní a přesnou diagnostiku. Díky moderním automatickým strojům jsme schopni testovat stovky vzorků během jednoho dne a nabízíme tak jedinečnou možnost pro analýzu velkého množství materiálu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonní lince: +420 604 507 892 (mezi 9:00 a 17:00 Po-Pá) nebo na e-mailu laborator@scimed.cz. Těšíme se na dotazy a spolupráci.

Provádíme antigenní testování, PCR testování (COVID-19)

Provádíme testování obyvatel ČR od 9.12.2022 pouze pro samoplátce. Naše odběrové místo Chlumčanského 5/497 na Bulovce testuje jednak pomocí antigenních testů, ale i metodou PCR ze vzorků získaných odběrem z nosohltanu, provádí PCR testy převážně ze slin a u malých dětí z nosohltanu.
Jsme tak schopni odhalit přítomnost viru i u pacientů, u kterých se ještě neobjevily příznaky.

ONLINE REZERVACE TESTOVÁNÍ
V rámci  ukončených mimořádných opatření spojené s  pandemií COVID-19, poskytujeme od 5.5.2022 PCR testy pouze samoplátcům a klientům se žádankou od lékaře (diagnostické testy).
AKTUALITA

Vážení klienti,
na PCR testy bereme nejen předem zarezervované klienty, ale z důvodu navýšení kapacity laboratoře operativně i nerezervované bez jakéhokoliv omezení!

Při odběru antigenního nebo PCR testu je nutné prokázat svoji totožnost pro klienty od 15 roků platným občanským průkazem i platnou kartičku pojištěnce zdravotní pojišťovny.

Vytištění potvrzení o negativním antigenním testu, pokud na něm klient trvá, vydáváme za poplatek 50 Kč.

Potvrzení výsledku vašeho PCR testu
Výsledek je k dispozici v aplikaci Tečka, na emailu a v sms zprávě případně ke stažení z Očkovacího portálu Ministerstva zdravotnictví

Testování pro firmy, úřady, obce, školy a další instituce
Zajistíme zdravotnický odběrový tým k odběru antigenních nebo PCR testů ve vaší firmě, škole nebo jiné instituci. Testování zaměstnanců na přítomnost SARS-CoV-2 lze zahrnout do nákladů na pracovně lékařskou službu, která je daňově uznatelným nákladem. Pro více informací pište na testy@scimed.cz (Je účtován poplatek za cestovné – za každý výjezd týmu – ve výši 3 000 Kč do 100 km a 6 000 Kč nad 100 km.)
Podporujeme klinickou studii Prof. MUDr. Jiřího Berana, CSc.na protilátky proti viru SARS-CoV-2

Pokud jste (nebo někdo z vašeho okolí) pozitivní v antigenním nebo PCR testu pro SARS-CoV-2 a chtěli byste se do této studie zapojit, navštivte stránky www.vakcinace.cz, nebo se zaregistrujte přes následující odkaz:https://bit.ly/3gcLhih

Sledujte aktuální informace z našich odběrových míst na Faceboku – odkazy na jednotlivá místa zde