Veterinární diagnostické služby

Nyní nabízíme i veterinární diagnostické služby. Poskytujeme expertní analýzu v oblasti hemoanalýzy, biochemie, sérologie, koprologie, histologie a molekulární diagnostiky. Náš přístup zakládáme na kvalitě, flexibilitě a rychlosti. Jsme experti v laboratorních metodách vybaveni nejmodernější technikou ve vašich službách.

Zastáváme individuální přístup, tak abyste měli k dispozici nejkvalitnější diagnostiku, kterou si přejete. Jednou z mnoha předností naší laboratoře je možnost zavedení testovaní na zakázku. Chybí vám test, který byste uvítali? Po domluvě jej dokážeme zavést a zprostředkovat pro vaše účely. Výsledky budete mít rychle a kvalitně.

Reprodukční profil metodou PCR

Molekulární diagnostika je primárně založena na detekci přítomnosti nukleových kyselin původce ve vzorku zvířete metodou qPCR. Jedná se o zlatý standard diagnostiky mikrobiologických onemocnění nejen ve veterinární diagnostice.  Tento přístup dovoluje jednoznačné určení původce onemocnění.
Na základě tohoto poznání je možné zahájit léčbu podle potřeby. Opakované odběry umožňují sledovat dynamiku výskytu nukleové kyseliny původce a tím monitorovat účinnost nasazené léčby.

Reprodukční profil metodou PCR

Výsledky

Výsledky vybraných testů jsou dostupné do 24 hodin od přijetí v laboratoři (viz. žádanka). Ostatní testy podléhají době dodání výsledku, která se pohybuje od 1-3 pracovních dní. U testů jako jsou histologie, histopatologie nebo vybrané mikrobiologické vyšetření je doba dodání výsledku delší vzhledem k charakteru vyšetření.

Svoz vzorků

Nabízíme vlastní svoz zajišťující transport vzorků z Vaší ordinace nebo vybrané adresy v České republice přímo k nám do laboratoře. Svoz je zdarma ve vybraných krajích (viz. mapa). V krajích, kde nejsou svozy zdarma lze zajistit zpoplatněný transport zprostředkovaný laboratoří (viz. Zpoplatněný svoz laboratoře Scimed) nebo některou z níže popsaných služeb. O přijetí vzorků v laboratoři budete informováni SMS zprávou na Vámi uvedeném telefonním čísle na žádance.

 

Svoz vzorků mimo vybrané kraje se svozem zdarma se uplatňuje následujícími způsoby:

Služba Messenger:

Jak mohu objednat kurýra z messengeru?

 • Objednat přepravu lze buď na telefonním čísle zákaznické linky Messenger: 220 400 000 nebo přes online objednávku.
 • Pokud objednáte přepravu vzorku do 15:00 v místě pobočky Messenger, kurýr vyzvedne balíček ještě tentýž den a doručí jej na adresu laboratoře následující pracovní den.

Seznam MESSENGER poboček: Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň, Jihlava, Zlín, Karlovy Vary, Svitavy, Příbram, Pardubice, Most.

 • Pokud objednáváte přepravu materiálu mimo výše uvedená místa, je třeba počítat s dodací lhůtou dvou až tří pracovních dnů.

Jak mám vzorek správně zabalit?

 • Materiál musí být řádně zabalen, aby nedošlo k vylití obsahu (doporučujeme balit vzorek a žádanku zvlášť – vzorek i žádanka musí být řádně označené a vyplněné!). Pokud to charakter vzorku vyžaduje, je nezbytné přidat ke vzorku i chladící vložku (týká se odstředěných sér a plasmy) a výstelku, která minimalizuje pohyb vzorku v krabičce. V případě stěrů/nátěrů není chladící vložka nutná.
 • Na balíček je třeba uvést adresu příjemce i adresáta.
 • Během objednání přepravy Vám bude vyčíslena částka za doručení balíčku. Částku za dopravu lze uhradit hotově/kartou při předání balíčku kurýrovi.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně dopravy kontaktujte Messenger službu na telefonním čísle: 220 400 000

Zásilkovna:

Pomocí služby Zásilkovna lze posílat pouze vzorky stěrů nebo krevních nátěrů!

Jak mohu odeslat vzorky přes Zásilkovnu?

 • Zásilku lze pohodlně odeslat za použití mobilní aplikace. V mobilní aplikaci stačí kliknout na Odeslat zásilku, vyplnit kontaktní údaje příjemce a vybrat cílové výdejní místo Chlumčanského 497, 180 00, Praha nebo zvolit doručení na adresu příjemce. Zásilku je třeba zanést na podací místo Zásilkovny nebo do Z-BOXU.
 • Cena standardní zásilky s doručením na výdejní místo (váha do 5 kg, max velikost: 50x40x30) činí 79 KČ. V případě doručení zásilky kurýrem na adresu je přičten poplatek 30 KČ.
 • Standardní doba doručování zásilky je 2-3 pracovní dny.


Zpoplatněný svoz laboratoře Scimed:

 • Poslat vzorek do laboratoře lze i díky speciálnímu svozu vzorků zajišťovaného laboratoří. Objednat svoz lze pouze telefonicky na čísle: 604 507 892.
 • Řidič vyzvedne vzorek z Vámi požadované adresy tentýž nebo den následující. Svoz lze domluvit i s několika denním předstihem.
 • Tuto možnost lze využít pouze v pracovní dny.
 • Taxa za dopravu činí 7 kč / kilometr

Pokud máte dotaz týkající se materiálu, jeho vhodné přepravy či vyhodnocení, kontaktujte laboratoř na telefonním čísle: 604 507 892

Dodací adresa laboratoře:

Scimed Biotechnologies, s.r.o.
Chlumčanského 497/5
Praha 8, 180 00

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat: