SCIMED Biotechnologies

Výzkum

Výzkum

Vývoj a výzkum

Scimed se od roku 2018 zabývá výzkumem a vývojem v oblasti buněčné terapie a regenerativní medicíny. Společnost Scimed je předním hráčem v oblasti inovativních kosmetických přípravků za využití nejmodernějších postupů a poznatků v oblasti exosomové terapie. Mezi primární cíle společnosti Scimed patří výzkum a vývoj v oblasti exosomálních terapií za využití kmenových faktorů obsahující exosomy a využití těchto aplikací v regenerativní medicíně. Dále Scimed usiluje o komercializaci exosomové terapie se snahou rozšířit exosomovou terapii do zdravotnického sektoru a pro spotřebitele.

 

Co jsou exosomy?

 

Exosomy jsou aplikovány při tzv. exosomální terapii. Ta představuje nový terapeutický nástroj využívající fyziologicky se vyskytujících exosomů jakožto signálních komplexů derivovaných z kmenových buněk. Jednou z primárních funkcí exosomů je obnova tkání pomocí fyziologických mechanizmů. Výzkum potvrzuje pozitivní vliv exosomů na buněčné procesy, včetně regenerace buněk a tkání a urychleného hojení ran.

V současné době vidí odborná společnost v exosomech obrovský potenciál, a to nejen v kosmetice, ale i v oblasti vývoje nových produktů pro zdravotnictví. S cílem přenést nejnovější poznatky výzkumu široké veřejnosti se společnost Scimed soustředí na vývoj nových produktů na základě exosomální terapie.

Fúzí exosomální terapie a kosmetické aplikace společnost Scimed vyvinula unikátní kosmetickou řadu Allstem.®, která zároveň snoubí nejnovější poznatky v oblasti regenerativní medicíny a anti-aging výzkumu.